Siirry suoraan sisältöön

Helsingin Wushun vuosikokous sunnuntaina 23.1.2022

  • tehnyt

Uusi vuosi 2022 on alkanut ja on jälleen aika järjestää seuramme vuosikokous. Kutsummekin kaikki halukkaat Helsingin Wushu ry:n jäsenet mukaan kokoukseemme sunnuntaina 23.1.2022 klo 18.00.

Järjestämme kokouksen treenisalillamme Kaapelitehtaalla, mutta voit osallistua siihen myös videoyhteyden välityksellä. Mikäli haluat osallistua kokoukseen etänä, ilmoittauduthan sähköpostitse Zhang Fangille lauantaihin 22.1.2022 mennessä osoitteeseen zhang.fang@helsinginwushu.fi.

Käsittelemme vuosikokouksessa muun muassa seuramme vuoden 2021 talous- ja vuosikertomukset. Suunnittelemme yhdessä myös vuoden 2022 toimintaa ja valitsemme seurallemme uudet hallituksen jäsenet tulevalle kaudelle. Kokouksen esityslistan löydät alla olevan Vuosikokouksen esityslista 2022 -painikkeen kautta.

Tervetuloa mukaan vaikuttamaan seuramme toimintaan!